آنچه در این مقاله می‌‌خوانید
  • مدیر
  • ٧٦ بازدید
  • ١٤٠٢-١٠-١١

بهترين جراح لابياپلاستي در مشهد کيست؟

 

دکتر معصومه خوش سيما با بيش از 15 سال سابقه کار بهترين جراح لابياپلاستي در مشهد هستند

جراحي لابياپلاستي يا همان لابيوپلاستي  (Labiaplasty) يک روش جراحي است که به منظور اصلاح شکل و اندازه واژن زنان صورت مي‌گيرد. لبهاي بيروني (لابياهاي بزرگ) و لبهاي دروني (لابياهاي کوچک) در نواحي تناسلي زنان قرار دارند. لابياپلاستي به منظور تغيير شکل، حجم يا طول اين لبها انجام مي‌شود.

 

براي گرفتن وقت معاينه جراحي زيبايي لابياپلاستي از دکتر معصومه خوش سيما کليک کنيد

 

دلايلي که ممکن است زنان را به انجام جراحي لابياپلاستي وادار کند؟

 

1. عدم رضايت از شکل و اندازه لبهاي تناسلي: برخي زنان ممکن است از ظاهر لبهاي تناسلي خود ناراضي باشند و بهبود ظاهر آنها را بخواهند.
 

2. عدم راحتي در فعاليت‌هاي روزانه: لبهاي بزرگ‌تر از حد معمول مي‌توانند در فعاليت‌هاي روزمره مانند پوشيدن لباس‌هاي ضخيم، ورزش يا روابط جنسي مشکل ايجاد کنند.
 

3. تأثيرات جسمي و روحي: اندازه و شکل لبهاي تناسلي مي‌تواند تأثيرات رواني و اجتماعي بر روي زنان بگذارد و در برخي موارد مي‌تواند باعث افزايش استرس و اضطراب شود.
 

در جراحي لابياپلاستي، جراح مي‌تواند لبهاي بزرگ را کوچکتر کند، لبهاي کوچک را تغيير شکل دهد يا هر دو را به طور همزمان انجام دهد. روش‌هاي مختلفي براي انجام اين جراحي وجود دارد، از جمله برش، ليزر، يا الکتروکوتري.
 

قبل از تصميم گيري براي انجام لابياپلاستي، مهم است با يک جراح متخصص مشورت کنيد تا درباره مزايا، معايب و پيامدهاي احتمالي جراحي مطلع شويد و تصميم درستي بگيريد. همچنين، بايد به ياد داشته باشيد که هر جراحي همراه با ريسک‌ها و عوارض باشد و در صورت نياز، ممکن است بعد از جراحي نياز به زمان جهت بهبودي اوليه و بازگشت به فعاليت‌هاي روزمره داشته باشيد.

 

آيا لابياپلاستي تأثيري بر روابط جنسي دارد؟

 

بله، لابياپلاستي مي‌تواند تأثيري بر روابط جنسي داشته باشد، اما اين تأثير ممکن است براي هر زن متفاوت باشد. در برخي موارد، انجام لابياپلاستي مي‌تواند بهبودي در روابط جنسي زنان ايجاد کند، در حالي که در برخي ديگر ممکن است تأثير چنداني نداشته باشد.

لابياپلاستي معمولاً به منظور افزايش رضايت از شکل ظاهري دستگاه تناسلي و راحتي زنان در فعاليت‌هاي روزمره و روابط جنسي انجام مي‌شود. با کاهش اندازه يا تغيير شکل لبهاي تناسلي، ممکن است زنان احساس راحتي بيشتري در طول فعاليت‌هاي جنسي کنند. همچنين، برخي زنان ممکن است از رويارويي با قدرت اضافي در جلوي آينه يا در موقعيت‌هايي که لبهاي تناسلي آشکار مي‌شوند، راضي باشند.

با اين حال، مهم است به خاطر داشته باشيد که لابياپلاستي تنها عامل ممکن براي بهبود روابط جنسي نيست. روابط جنسي پيچيده‌اي هستند و تأثيرات آنها توسط عوامل متعددي مانند عشق، ارتباط همسري، روحيه، سلامت جسماني و مسائل ديگر تحت تأثير قرار مي‌گيرند. بنابراين، در صورتي که در نظر داشتن لابياپلاستي براي بهبود روابط جنسي خود هستيد، مهم است با پزشک خود مشورت کرده و انتظارات و نيازهاي خود را با او بررسي کنيد.

 

ويژگي هاي بهترين جراح لابياپلاستي:

 

بهترين جراح لابياپلاستي، يک جراح متخصص و ماهر در اين زمينه است که داراي ويژگي‌هاي زير است:

 

1. تخصص و تجربه: بهترين جراح لابياپلاستي بايد داراي تخصص و تجربه کافي در زمينه جراحي تناسلي و خصوصاً لابياپلاستي باشد و داراي مدرک‌هاي لازم و آموزش‌هاي مربوطه باشند و تجربه قبلي در انجام اين نوع جراحي را داشته باشند.
 

2. به روز بودن: بهترين جراح لابياپلاستي بايد يک رويکرد کارآزموده و مدرن داشته باشد وبايد با تکنيک‌هاي جديدتر و به روز در جراحي لابياپلاستي آشنا باشند و از تجهيزات و وسايل پزشکي پيشرفته استفاده کنند.
 

3. حساسيت به نيازهاي بيمار: بهترين جراح لابياپلاستي بايد حساسيت و توجه به نيازها و احساسات بيماران داشته باشد. آنها بايد به صورت فردي با هر بيمار برخورد کنند، به سوالات و ابهامات آنها پاسخ دهند و اطمينان حاصل کنند که بيماران به طور کامل اطلاعات لازم را درباره روند جراحي و نتايج احتمالي دارند.
 

4. ارائه نمونه کارها و مطالعات موردي: يک جراح لابياپلاستي خوب بايد قادر به ارائه نمونه کارها و مطالعات موردي از جراحي‌هاي قبلي خود باشد. اين نمونه کارها مي‌توانند به بيماران کمک کنند تا بهترين تصميم را بگيرند و از توانايي و تجربه جراح راضي باشند.
 

5. توجه به جزئيات و دقت: جراح لابياپلاستي بايد دقت و توجه کامل به جزئيات را داشته باشد. اين جراحي نيازمند حساسيت بالا در کار با بافت حساس است و براي دستيابي به نتايج طبيعي و هماهنگ با شکل بدن بيمار، دقت و دانش کافي لازم است.

 

در هنگام انتخاب جراح لابياپلاستي، مهم است که مشورت کنيد، نمونه کارها و نظرات بيماران قبلي را بررسي کنيد و از تجربه و تخصص جراح مطمئن شويد.

 

 

عوارض لابياپلاستي:

 

لابياپلاستي يک جراحي تناسلي است که ممکن است عوارض و مشکلاتي را به همراه داشته باشد
 

1. خونريزي: پس از جراحي، ممکن است خونريزي متوسط تا سنگين در منطقه تحت عمل رخ دهد. اين خونريزي معمولاً در طي چند روز اول پس از عمل ادامه دارد و به مرور زمان کاهش مي‌يابد.
 

2. عفونت: همانند هر جراحي ديگري، لابياپلاستي نيز ممکن است با خطر عفونت همراه باشد. درصد عفونت در اين جراحي نسبتاً کم است و با استفاده از روش‌هاي بهداشتي مناسب و مصرف آنتي‌بيوتيک‌ها کاهش مي‌يابد.
 

3. تورم و درد: پس از لابياپلاستي، ممکن است تورم و درد در منطقه تحت عمل رخ دهد. اين تورم و درد معمولاً در طي چند هفته اول پس از جراحي وجود دارد و به تدريج کاهش مي‌يابد.
 

4. تغيير در حس لبهاي تناسلي: برخي از زنان پس از لابياپلاستي احساس تغيير در حس و حساسيت لبهاي تناسلي خود مي‌کنند. اين ممکن است به دليل تغيير در ساختار لبهاي تناسلي و تماس کمتر با استيمولاسيون‌هاي بيروني باشد.
 

5. ندولاريتي: لابياپلاستي مي‌تواند به وجود ندولهاي کوچک و جوش‌هاي کوچک در منطقه تحت عمل منجر شود. اين ندوب عموماً کوچک و غير قابل رؤيت هستند، اما در برخي از موارد ممکن است قابل مشاهده باشند.

 

بايد توجه داشت که عوارض لابياپلاستي در هر فرد ممکن است متفاوت باشد و که خصوصيات ژنتيکي فرد و پاسخ بافت به تروماتيزه شدن همچنين به تجربه و مهارت جراح مربوط است

 

فوايد لابياپلاستي:

 

لابياپلاستي يک جراحي تناسلي است که مي‌تواند برخي فوايد و مزاياي زير را به همراه داشته باشد:

 

1. افزايش راحتي و اعتماد به نفس: برخي از زنان ممکن است به دليل احساس ناراحتي، خجالت يا عدم راحتي با شکل و اندازه لبهاي تناسلي خود، اعتماد به نفس کمتري داشته باشند. لابياپلاستي مي‌تواند به آنها کمک کند تا شکل لبهاي تناسلي را به شکلي که با آن راحت‌تر هستند، تغيير دهند و اعتماد به نفس خود را افزايش دهند.
 

2. بهبود شکل ظاهري: لابياپلاستي مي‌تواند بهبود ظاهري لبهاي تناسلي را به ارمغان بياورد. با اصلاح و شکل دهي به لبهاي تناسلي، ممکن است شکل و تقارن ظاهري بهتري حاصل شود که باعث افزايش جذابيت ظاهري و همساني با استانداردهاي ظاهري جامعه مي‌شود.
 

3. رفع عارضه‌هاي فيزيکي: برخي از زنان ممکن است به دليل بزرگ بودن لبهاي تناسلي، مشکلات فيزيکي مانند تداخل با فعاليت‌هاي روزمره، ناراحتي در هنگام استفاده از لباس تنگ يا تماس جنسي داشته باشند. لابياپلاستي مي‌تواند اين مشکلات را رفع کند و راحتي فيزيکي را بهبود بخشد.
 

4. اصلاح نتيجه‌ي بعد از زايمان يا پيري: بعد از زايمان يا با پيري، لبهاي تناسلي ممکن است تغييراتي را تجربه کنند که مي‌توانند منجر به کاهش تناسب و انعطاف‌پذيري شوند. لابياپلاستي مي‌تواند شکل لبهاي تناسلي را به حالت قبل از زايمان يا پيري برگرداند و جواني و ظاهر آنها را بهبود بخشد.
 

5. راحتي در فعاليت‌هاي ورزشي: اندازه يا شکل لبهاي تناسلي مي‌تواند برخي از زنان را در هنگام انجام فعاليت‌هاي ورزشي محدود کند. با انجام لابياپلاستي و تغييراتي که در لبهاي تناسلي ايجاد مي‌شود، راحتي در حين ورزش‌هاي مختلف افزايش مي‌يابد.

 

هزينه هاي بهترين جراح لابياپلاستي در مشهد :

 

هزينه‌هاي لابياپلاستي ممکن است بسته به مکان، تخصص و تجربه جراح، مرکز جراحي، پيشينه بيماري‌ها، توصيه‌هاي پزشک و ساير عوامل متغير باشند. همچنين، هزينه‌ها ممکن است بر اساس نوع لابياپلاستي و سطح جراحي (مانند اصلاح شکل لبهاي بزرگتر يا کوچکتر) متفاوت باشند. به طور کلي، هزينه‌هاي جراحي لابياپلاستي مي‌توانند در محدوده 8 تا 25 ميليون تومان تخمين زده شوند.
 

در اضافه به هزينه‌هاي جراحي، بايد هزينه‌هاي ديگري نيز در نظر گرفته شود که ممکن است شامل موارد زير باشد:

 

1. هزينه مشاوره: قبل از انجام لابياپلاستي، شما ممکن است به مشاوره با جراح بپردازيد. هزينه اين مشاوره بر اساس تخصص و تجربه جراح و موقعيت جغرافيايي متفاوت است.
 

2. هزينه بيمارستان: اگر لابياپلاستي در محيط بيمارستان انجام مي‌شود، بايد هزينه بستري شدن در بيمارستان، استفاده از اتاق عمل و ساير خدمات بيمارستاني را پرداخت کنيد.
 

3. هزينه بيهوشي: اگر لابياپلاستي تحت بيهوشي عمومي يا بي حسي موضعي انجام مي‌شود، هزينه بيهوشي نيز بايد در نظر گرفته شود. هزينه بيهوشي ممکن است بسته به نوع و مدت بيهوشي متغير باشد.
 

4. هزينه داروها و مراقبت‌هاي بعد از عمل: شما ممکن است نياز به داروها، ضمادها و مراقبت‌هاي بعد از عمل داشته باشيد که هزينه‌هاي مربوط به آن را بايد متقبل شويد.
 

توجه داشته باشيد که اين تخمين‌ها تقريبي هستند و ممکن است در هر مورد خاصي تفاوت داشته باشد. براي دقت بيشتر، بهتر است با جراح يا مرکز جراحي مشورت کنيد تا هزينه‌هاي دقيق مرتبط با شرايط خاص خود را بدست آوريد. همچنين، ممکن است بيمه سلامت شما برخي از هزينه‌ها را پوشش دهد، لذا مي‌توانيد با بيمه خود تماس بگيريد تا جزئيات را دريافت کنيد.

 

براي گرفتن وقت از دکتر خوش سيما کليک کنيد

 

مراقبت هاي بعد از عمل :

 

به بيمار توصيه مي شود 24 تا 48 ساعت بعد از عمل از کمپرس سرد در ناحيه عمل استفاده کند. شست و شو با کف صابون يا شامپو بدن با آب ولرم بعد از هر بارادرار يا اجابت مزاج داشتن، دوش گرفتن توصيه مي شود اما استفاده از وان حمام يا شنا توصيه نمي شود و ممنوع است.
 

گاه براي کاهش درد توصيه به استفاده از حمام آب گرم مي شود.
 

به مدت چهار هفته از استخر عمومي، جکوزي يا سونا استفاده نکنند.
 

فعاليت هاي ورزشي تا چهار هفته ممنوع است اما فعاليت هاي روزمره کوچک و پياده روي مختصر بلامانع است. توجه مي شود که بيمار از تامپون استفاده نکنند م جهت جلوگيري از چسبندگي بخيه ها به نوار بهداشتي مقداري پماد به ناحيه بمالد يا از پدهاي تلفا که چسبنده نيستند استفاده کنند و تا هشت هفته فعاليت هاي جنسي ممنوع مي باشد و در انتها استفاده از داروهاي تجويز شده مهم است.

 

نويسنده : دکتر معصومه خوش سيماپست اخیر
علت تنگي نفس در بارداري و روش هاي درمان آن
علت تنگي نفس در بارداري و روش هاي درمان آن
١٤٠٣-٠٢-٢٦
تمام آنچه که بايد درباره سرطان واژن بدانيد
تمام آنچه که بايد درباره سرطان واژن بدانيد
١٤٠٣-٠٢-١٩
ديسمنوره يا قاعدگي دردناک چيست و روش هاي درمان آن
ديسمنوره يا قاعدگي دردناک چيست و روش هاي درمان آن
١٤٠٣-٠٢-١٢
تمام آنچه که بايد در خصوص کورتاژ و مراقبت هاي بعد از آن بايد بدانيد
تمام آنچه که بايد در خصوص کورتاژ و مراقبت هاي بعد از آن بايد بدانيد
١٤٠٣-٠٢-٠٥
جوانسازي واژن و هر آنچه بايد در مورد آن بدانيد
جوانسازي واژن و هر آنچه بايد در مورد آن بدانيد
١٤٠٣-٠١-٢٩
بیشتر ...